Wieczory w Zakopanem

muzyka w zakopanem

Jeśli planujesz wyjazd w Tatry, powinieneś zastanowić się nad tym, w jakich proporcjach chcesz rozłożyć aktywny wypoczynek, a więc chodzenie po szlakach z biernym odpoczynkiem, czyli chodzeniem po mieście i korzystaniem z lokalnych rozrywek.

Ludzie najczęściej decydują się na rozwiązanie pośrednie, a więc w dzień chodzą po górach, wieczorem natomiast wychodzą na miasto i korzystają z jego uroków. Najlepszą miejscowością, idealnie nadającą się właśnie w tym celu, jest Zakopane. Znane nie od dzisiaj z przepięknego położenia w Tatrach, Zakopane przyciąga każdego roku rzesze turystów, zarówno na wakacje, jak i na ferie zimowe.

Wieczory w tym miasteczku są zupełnie inne niż gdziekolwiek indziej – przede wszystkim dlatego, że jest całkiem spore, ale nie tylko. Duże znaczenie ma tutaj i popularność Zakopanego, i – co za tym idzie – bogactwo oferty kierowanej do turystów przez osoby zajmujące się tamtejszą rozrywką i kulturą. W Zakopanem można robić właściwie wszystko, tak w dzień, jak i wieczorem.

Koncentrując się jednak na możliwościach, jakie daje Zakopane wieczorami, warto tutaj przede wszystkim skierować uwagę na oferty restauracyjne. Górskie karczmy nie tylko zachęcają do siebie bogactwem swojskiego jadła i ogromnymi porcjami, które z apetytem się je po zejściu z całodziennej wędrówki po szlakach. Przede wszystkim przyciągają rzesze turystów z powodu koncertów, jakie się w nich odbywają.

Coraz więcej tego typu miejsc oferuje koncerty na żywo. Muzyka oczywiście góralska, podhalańska – czyli taka, jak powinna być w Zakopanem. W ten sposób można biesiadować przez długi czas. Najlepszym miejscem wypadowym do osiągnięcia tego celu są bez wątpienia Krupówki, nie powinno się jednak zamykać tylko na nich. Jeśli stacjonuje się w oddaleniu od nich, można z powodzeniem znaleźć i w swojej okolicy lokal, który przyciągnie naszą uwagę i który okaże się wart tego, aby przyjść do niego niejeden raz. Noclegów natomiast warto poszukać w portalu e-wczasy bo to sprawdzona baza, więc nie natkniesz się tutaj na pensjonaty „widmo”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *