Powitanie wiosny w Karpaczu

skocznia orlinek

Wyjazd do Karpacza na powitanie wiosny może okazać się nie lada przeżyciem! Położone w sercu Sudetów miasteczko jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w tamtym regionie. Dlaczego? Decyduje o tym wiele czynników – przede wszystkim te najbardziej podstawowe.

Karpacz ma po prostu wiele do zaoferowania turystom, którzy się do niego wybierają. Zimą bardzo oblegana jest skocznia narciarska – wczesną wiosną też nieraz się z niej korzysta, w końcu w górach o wiele dłużej leży śnieg niż na nizinach. Jeśli ktoś nigdy nie widział prawdziwej skoczni, tam będzie mógł ją zobaczyć. Poza skocznią, w Sudetach i konkretnie – w Karpaczu – rozbudowana jest również sieć szlaków, tak pieszych, jak i rowerowych. Jadąc tam na wczasy w góry, możemy mieć pewność, że się nie znudzimy! Wystarczy wyposażyć się w dobrą mapę terenu i ruszyć na szlak.

To nie koniec atrakcji. Karpacz jest bardzo bogaty jeśli chodzi o zabytki, w tym między innymi zabytki architektury drewnianej. Właśnie tam znajduje się najstarszy drewniany kościół w Polsce – będąc na wczasach w Karpaczu nie sposób go nie odwiedzić.

Dla młodszych największą frajdą będzie bez wątpienia westernowe miasteczko, które przenosi nas w czasie i w miejscu na Dziki Zachód. Zarówno maluchy, ale też dzieci starsze, a nawet dorośli znajdą tam wiele zabawy dla siebie. Jeżeli ktoś natomiast będzie chciał się poczuć niczym bohaterowie kreskówki Flinstonowie, powinien zdecydować się na przejażdżkę pociągiem napędzanym… ludzkimi nogami! Ten ma zainstalowane specjalne pedały, którymi się rusza i dzięki którym można przemieszczać się po torach. Fani zdrowia w Karpaczu znajdą lecznicze wody, a ci, którzy potrzebują spokoju – uzdrowiska.

zobacz także:
Piękny Karpacz – atrakcje
Noclegi Karpacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *