Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża – Gdańsk Oliwa

zoo-oliwa

Ogród Zoologiczny jest nie tylko miejscem utrzymania i eksponowania kolekcji zwierząt; to tutaj można spędzić kilka godzin podziwiając uroki krajobrazu, rodzimej flory, odbyć wycieczkę zoo – ciuchcią lub konno, zdobyć nowe informacje z dziedziny zwierząt a także skorzystać z możliwości zjedzenia smacznego obiadu.

Oliwskie ZOO jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, atrakcyjnym miejscem rekreacji i edukacji. Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża powstał w 1954 roku na terenie parkowo-leśnym, gdzie od końca XIX wieku do 1945 roku funkcjonował pensjonat.

Na obszarze 136 hektarów mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Spacerując alejami i odwiedzając pawilony można zobaczyć takie zwierzęta jak między innymi: tygrys amurski, słoń afrykański, żubry, kondory wielkie, pingwiny tońce, hipopotamy nilowe, szympansy i orangutany. Najnowszymi lokatorami Zoo są żyrafy i gepard.

Gratka dla najmłodszych – Małe ZOO

Małe ZOO – To prawdziwy raj dla dzieci: jedyne miejsce w Ogrodzie, gdzie zwiedzający mogą karmić i głaskać zwierzęta. Trafiają tu głównie młode osobniki, odrzucone lub osierocone przez matki i wychowane przez pracowników Oliwskiego Ogrodu Zoologicznego. Nie mogąc lub nie chcąc wrócić do rodzinnego stada po odchowaniu, przyjmują za swoich naturalnych towarzyszy ludzi. Kontakt z dziećmi, karmienie, przytulanie i wspólna zabawa dają obu stronom-mieszkańcom „Małego ZOO” i ich gościom-wiele radości.

Zobacz inne atrakcje: www.e-wczasy.pl/atrakcje,gdansk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *